Прийнято вважати, що стрес - щось негативне в нашому житті, однак, це не зовсім вірно. Стрес - це стан людини, який виникає як реакція на події, з якими людині важко або неможливо впоратися. Розрізняють: гострий і хронічний стрес.

Гострий стрес - це захисна реакція організму на потрясіння, подію, загрозу. Наприклад, ви переходили дорогу, і машина різко загальмувала - реакція на те, що відбувається - вас кидає в жар, частішає серцебиття, з'являється тремтіння в кінцівках. Організм викинув дози кортизолу, і запустив метаболічні процеси в організмі. А буває стрес зі знаком «+» - це, коли вам належить зробити публічний виступ і вже від цієї думки вам моторошно. Такі емоції, зі слів лікарів, навіть корисні для організму і сприяють вивільненню енергії.

Хронічний стрес - це відсутність реалізації накопиченої агресії. Він активує каскад реакцій в організмі, який виснажує всі органи і системи. У людини, яка тривалий час перебуває в хронічному стресі, формується база для розвитку багатьох хронічних хвороб. Недарма кажуть: «всі наші хвороби від нервів». Проблема в тому, що багато людей живуть роками в стресі, накопичуючи «букет» хвороб.


ЯК ЖЕ РОЗПІЗНАТИ ТРИВОЖНІ СИМПТОМИ?

Як розпізнати стрес і допомогти собі і близьким

Всі симптоми хронічного стресу можна розділити на 4 групи:

Перша група - емоційні прояви, коли людина перестає витримувати напругу. Наприклад, нас дратують звичні речі. Чоловік голосно чхає, дитина повільно одягається, дратує навіть голос колеги по роботі і т.п.

Друга група симптомів - тілесні прояви.; До них відносять - скрегіт зубами, головний біль, нервовий тик. У шлунково-кишковому тракті можуть відчуватись тяжкість, здуття живота, синдром подразненого кишечника, відчувається сухість у роті. До симптомів можна віднести нічні пробудження, дзвін у вухах і оніміння кінцівок. Хронічний стрес також призводить до порушення сексуальної дисфункції - зниження лібідо, відсутність збудження у чоловіків, порушення менструального циклу у жінок, навіть неможливість завагітніти.

Третя група симптомів - порушення когнітивних функцій. У людей, які постійно відчувають хронічний стрес, є внутрішня тривожність, вони не здатні довго концентруватися на виконанні завдання. Якщо ваші близькі та знайомі без видимих причин стали песимістами, то не слід це ігнорувати, порадьте їм звернутися за допомогою до невролога або психотерапевта. Хвороба Альцгеймера, яку ще називають хворобою цивілізації, починається саме з-за хронічного перебування у стресі.

Четверта група симптомів - це поведінкові зміни, такі як, порушення апетиту, періодична та неконтрольована відмова від їжі або навпаки, безконтрольний прийом їжі. Прокрастинація (постійне відкладання справ на потім) і відхід від вирішення проблем також служить сигналом такої поведінкової зміни. Крім того, в разі, коли дорослі або діти нервово гризуть нігті, це теж може бути тривожним дзвіночком таких змін, які не слід ігнорувати.

Наше життя - суцільний стрес, чуємо ми ці слова від знайомих або близьких, але це не зовсім так. Ми не можемо змінити багато обставин в нашому житті, але в наших силах контролювати реакцію на ті чи інші події. Типові рекомендації в даному випадку, такі як медитація, повноцінний відпочинок, перегляд комедії, не завжди допоможуть.

Організм реагує на стрес 3-ма способами: гіперреакцією, фізіологічно або відсутністю відповіді на подразник. Сприйнятливість до стресу залежить від супутніх факторів: інсулінорезистентність, захворювання щитовидної залози, тиск, ожиріння, аутоімунні захворювання, дефіцит певних вітамінів і мікроелементів в організмі. Так, і ще раз так! Незбалансоване і одноманітне харчування тільки погіршує ситуацію.

При виявленні тих чи інших симптомів хронічного стресу, рекомендації фахівців завжди зводяться до наступного:

  1. Регулярні відвідування фахівців - невролога або психотерапевта.
  2. Заняття на постійній основі улюбленим видом спорту.
  3. Медитація, дихальні практики.
  4. Спілкування з друзями і близькими людьми.
  5. Гігієна сну - відхід до сну не пізніше 23:00 і повноцінний 8-годинний сон. При необхідності прийом натуральних седативних препаратів в складі яких є мелатонін, гліцин, теанін, ніацин, екстракт зеленого чаю, що містить достатню кількість антиоксидантів поліфенолів, корисно впливаючи на здоров'я. Все це допоможе знизити стрес і занепокоєння, завдяки підвищенню рівня серотоніну.
  6. Дотримання дієти, виявлення дефіциту і забезпечення організму вітамінами і мікроелементами. Для стабільної роботи нервової системи потрібні вітаміни А, С і Е, вітаміни групи В, так звані нейровітаміни, препарати калію, кальцію і магнію. Вони забезпечують правильний енергетичний обмін в клітинах, сприяють зниженню стомлюваності, корисні для серцево-судинної системи. Магній знижує занепокоєння і напругу, в тому числі за рахунок стабілізації серцевих ритмів, приводить в норму високий тиск. При дефіциті кальцію, можуть спостерігатися симптоми дратівливості, втоми, занепокоєння, зниження концентрації уваги. Не слід забувати і про вітамін D, дефіцит якого може позначатися на підвищеному відчутті тривоги і депресії.

Як розпізнати стрес і допомогти собі і близьким

Німецькою компанією Orthomol pharmazeutische Vertriebs GmbH були розроблені вітамінно-мінеральні комплекси для жінок Orthomol Vital F (Ортомол Вітал Ф) та Orthomol Vital M (Ортомол Вітал M) для чоловіків, які є потужним енергетичним поштовхом для усунення психологічного дисбалансу. Зміст необхідних організму вітамінів, забезпечує правильно підібраний комплекс мікронутрієнтів, що складається з мінеральних речовин, кислот, вітамінів групи В, вітамінів А, Е, D, K і С. Вітаміни в комплексах підібрані таким чином, щоб надати організму баланс між фізичним станом і психологічною стійкістю.

Ортомол - ефективна допомога для усунення стресу в нашому житті!